پرستاران ایران دسته جمعی استعفا می دهند | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 1 مرداد 1403 - 13:57

پرستاران ایران دسته جمعی استعفا می دهند

شماره: 25299
Aa Aa

استعفای پرستاران از مراکز درمانی به طور مستقیم سلامت مردم را نشانه گرفته و در صورت ادامه این شرایط بحرانی سلامت مردم به خطر خواهد افتاد.

مسائل معیشتی پرستاران از عوامل اصلی مهاجرت آنها است؛
پرستاران ایران دسته جمعی استعفا می دهند

وحید زمان زاده، رییس شورای عالی نظام پرستاری با انتقاد از عدم توجه به مشکلات جامعه پرستاری گفت:

شاهد هستیم که پرستاران به صورت دسته جمعی از مراکز درمانی استعفا می دهند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از مهر، او افزود:

در صورت خلا مراکز درمانی از نیروهای پرستاری این مساله لطمه بزرگی بر پیکره سلامت کشور وارد خواهد آورد. مصداق این‌موضوع افزایش استعفای پرستاران از مراکز درمانی است که به طور مستقیم سلامت مردم را نشانه گرفته است. امروز ضروت توجه به خواسته های پرستاران از مرز درخواست های شخصی یا پیگیری های صنفی در سازمان نظام پرستاری و سایر نهادهای پرستاری عبور کرده و در صورت ادامه این شرایط بحرانی سلامت مردم به خطر خواهد افتاد. تنها راه بازگشت و ترغیب پرستاران جهت ماندگاری در مراکز درمانی فارغ از بوروکراسی های اداری توجه اورژانسی به مشکلات معیشتی و قانونی پرستاران به صورت ویژه و آن طور که مورد نظر قانون و خود پرستاران در زمینه های مختلف مانند تعرفه گذاری خدمات پرستاری، فوق‌العاده خاص با بالاترین ضریب، تبدیل وضعیت و…، است. باید مسئولین در قوای سه‌گانه برای حفاظت از سلامت و رفاه مردم که بنیادی ترین هدف حاکمیتی است، پرستاری را به صورت اختصاصی در نظر بگیرند چرا که در صورت عدم تغییر نگرش ها نسبت به مقوله پرستاری و مراقبت دچار بحران بزرگی در حوزه سلامت خواهیم شد و تاخیر در این موضوع عواقب جبران‌ناپذیری را به همراه خواهد داشت که مسئولان خدوم در دولت باید جوابگوی آن باشند.

زمان زاده افزود:

امیدوارم دلسوزان نظام‌سلامت چشمان خود را شسته و با یک نگاه منطقی تر و معقولانه تر به مساله مسائل رفاهی و معیشتی پرستاران که از عوامل اصلی مهاجرت پرستاران می باشد ورود نمایند زیرا آیندگان اعمال ما را به بهترین شکل، تحلیل خواهند کرد و این آینده خیلی دور نیست.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان