گمان می‌رود یک حزب‌اللهی قوانین فضای مجازی اروپا را نوشته است | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 1 مرداد 1403 - 13:53

گمان می‌رود یک حزب‌اللهی قوانین فضای مجازی اروپا را نوشته است

شماره: 19993
Aa Aa

آمریکا اگر برای قانونمند سازی فضای مجازی‌اش اقدام کند خوب است اما اگر ما در ایران قانونمند سازی فضای مجازی را دنبال کنیم بد است؟

آقا تهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی؛
گمان می‌رود یک حزب‌اللهی قوانین فضای مجازی اروپا را نوشته است

«مرتضی آقا تهرانی»، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به قوانینی که برای فضای مجازی در اروپا و آمریکا وجود دارد گفت:

اگر قوانین اروپا برای فضای مجازی را بررسی کنیم گمان این می‌رود که فرد حزب‌اللهی آن را نوشته است.

به گزارش اسپادانا خبر، او در گفتگو با انتخاب ادامه داد:

در اروپا به این مساله خلاف آزادی نمی‌گویند اما در ایران در برابر این اقدامات همه نگران آزادی می‌شوند.

آقا تهرانی با اشاره به صحبت‌های رهبری در آغاز مجلس یازدهم گفت:

در همان زمان اعلام شد مجلس به دنبال طرح کوتاه مدت باشد و فضای مجازی نباید بدین گونه رها باشد. قوانینی که در اروپا برای فضای مجازی نوشته شده است را اگر نگاه کنید گمان می کنید که یک فرد حزب اللهی آن را نوشته است؛ پس چرا آنجا اصلا نمی گویند که این خلاف آزادی است اما تا ما می خواهیم در ایران اقدامی را در این باره انجام دهیم همه نگران آزادی می‌شوند؟ در ۲۰ سال گذشته حاکمیت فضای مجازی به دست صهیونیست ها و غربی ها داده شده است. بارها این را گفته ام که در خود آمریکا که امروز برای ما نسخه رهاسازی بی‌چون و چرای فضای مجازی را تجویز می‌کند ۲۷۰ ماده قانون برای آن نوشته و مجلس آمریکا هم آن را تصویب کرده است. مثلاً اگر کسی در فضای مجازی مطلبی ارائه دهد به گونه ای که در آن مطلب از ایران و سیاست‌های کشور حمایت شده باشد جرم تلقی شده و با آن برخورد می‌کنند.

وی گفت دولت‌های غربی با استفاده از فضای مجازی «در تلاشند که بی‌قانونی و هرج و مرج را در پوشش آزادی به ما قالب کنند تا بتوانند مانع تحقق ایران قوی شوند.»

او اظهار داشت:

تناقضاتی بین افرادی که آمال و آرزوهایشان آمریکایی شدن است وجود دارد. با این تفاسیر من نمی‌دانم برخی از غربگرایانی که آمال و آرزوهایشان آمریکایی شدن است و همزمان هم به دنبال بی‌قانون ماندن فضای مجازی هستند چگونه این تناقضات را هضم می‌کنند.  آمریکا اگر برای قانونمند سازی فضای مجازی‌اش اقدام کند خوب است اما اگر ما در ایران قانونمند سازی فضای مجازی را دنبال کنیم بد است؟ از نظر برخی مرگ خوب است ولی فقط برای همسایه!

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان