۶ هزار طلبه در سه سال گذشته وارد آموزش و پرورش شده‌اند | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 5:09

۶ هزار طلبه در سه سال گذشته وارد آموزش و پرورش شده‌اند

شماره: 23061
Aa Aa

او گفته بحث حجاب و عفاف یکی از بحث‌های مهم است و طلبه‌های خانم که وارد مدارس دخترانه می‌شوند برای عفاف و حجاب برنامه خاصی دارند.

با اعلام معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه؛
۶ هزار طلبه در سه سال گذشته وارد آموزش و پرورش شده‌اند

«حسین ملانوری» معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه گفت:

به عدد ۲۱ هزار طلبه در طرح امین که در مدارس آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند رسیدیم. 

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، او اظهار داشت:

حدود سه چهارم از طلبه‌های طرح امین خواهران هستند و برادران طلبه ۲۵ درصد جمعیت طلبه‌های طرح را پوشش می‌دهند. کسانی که قرار است با آموزش و پرورش همکاری کنند حداقل باید سطح دو باشند. ابتدا از این طلبه‌ها مصاحبه‌ای بر اساس اقتضائات مدارس گرفته می‌شود و توانمندی‌های آنها را می‌سنجند. دوره آموزشی طرح امین شامل ۲۰۴ ساعت آموزشی است که سه بسته آموزشی دارد و دو بسته آن قبل از رفتن به مدرسه گذرانده می‌شود و یک بسته دیگر را در طول سال تحصیلی به عنوان دوره ضمن خدمت طی می‌شود. 

ملانوری گفت:

 در سه سال گذشته حدود ۶ هزار نفر از طلبه‌های خواهر و برادر از طریق ماده ۲۸ و آزمون استخدامی که برگزار می‌شود پس از طی دوره‌های آموزشی وارد آموزش و پرورش شده‌اند. 

او گفت:

در آموزش و پرورش بحث حجاب و عفاف یکی از بحث‌های مهم است و طلبه‌های خانم که وارد مدارس دخترانه می‌شوند برای عفاف و حجاب برنامه خاصی دارند و آن را پیاده می‌کنند و اتفاقا موفق هم بوده‌اند. در طرح امین حوزه علمیه که بخش دانش‌آموزی است ما با آسیب‌های مختلفی مواجه هستیم؛ از خودکشی در برخی فضاها و اعتیاد تا آسیب‌های مربوط به عدم رعایت عفاف و حجاب همچنین در بعضی از موارد گزارش شده جریان‌های فکری خاصی وجود دارد که انحرافات فکری عمیقی ایجاد می‌کنند. این عمده آسیب‌های دانش آموزان است و طلبه‌هایی که به این بحث ورود پیدا می‌کنند، آموزش مشخصی دیده‌اند. طلبه‌ای که وارد مدرسه می‌شود با کمک مدیر مدرسه به آمار آسیب‌ها دست پیدا می‌کند و برای اینکه هماهنگی وجود داشته باشد با هماهنگی و همراهی مدیر مدرسه آسیب‌ها شناسایی و به آن‌ها رسیدگی می‌شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان