اروپایی‌ها باید قدردان سپاه باشند | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 20 آذر 1402 - 0:18

اروپایی‌ها باید قدردان سپاه باشند

شماره: 21007
Aa Aa

دشمن نهایت تلاش خود را برای ایجاد ناامنی می‌کند| اقدامی که پارلمان اروپا در قبال سپاه انجام داد یک شوی تبلیغاتی و رسانه‌ای است| در تلاش هستیم عناصری که در جریان اتفاقات اخیر لغزش کردند و اکنون نادم هستند به آغوش جامعه بازگردند.

محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران؛
اروپایی‌ها باید قدردان سپاه باشند

محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در نشست شورای‌عالی قوه قضائیه گفت:

چنانچه در این شرایط فشار حداکثری دشمنان کسانی در پی اخلال در بازار، احتکار، گرانفروشی و کم فروشی هستند دولت به وسیله تعزیرات برخورد متناسب و قانونی را انجام دهند و دادستان‌های ما نیز در امر کنترل بازار به دولت یاری رسانند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از میران، او اظهار داشت:

دشمن نهایت تلاش خود را برای ایجاد ناامنی می‌کند لذا در موضوع امنیت و آرامش مردم نباید کوچکترین غفلتی داشت البته باید میان افراد فریب‌خورده و جوانانی که تحت‌تاثیر القائات دشمنان قرار گرفته و احیاناً اقدام مجرمانه‌ای را مرتکب شدند با عناصر اصلی اغتشاشات تفکیک قائل شد. بر همین اساس در تلاش هستیم در ایام جشن و سرور پیش‌رو بستری را برای عناصری که در جریان اتفاقات اخیر لغزش کردند و اکنون نادم هستند فراهم آوریم تا بتوانند به آغوش جامعه بازگردند.

وی گفت:

بعضاً زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که مبارزه با فساد در قوه قضائیه کمرنگ شده است. مبارزه با فساد توسط قوه قضائیه در دوره تحول و تعالی نه تنها کمرنگ نشده بلکه به صورت فنی و علمی و مجربانه به نحو مؤثری در حال انجام است. در دوره تحول و تعالی تمرکز و تلاش دستگاه قضایی آن است که مبارزه با فساد و مفاسد اقتصادی سبب لطمه وارد آمدن به امر تولید و اشتغال و سرمایه‌گذاری نشود چرا که این مقولات، امروز جزو ضروریات کشور است. امروز در قوه قضائیه به نحوی تدبیر و تمهید شده است که در عین مقابله با فساد و مفاسد اقتصادی به سرمایه‌گذارانی که در پی فعالیت سالم اقتصادی هستند، در راستای تأمین امنیت سرمایه‌شان، اطمینان خاطر داده شود. امروز در قوه قضائیه تمرکز و تلاش داریم تا قرارداد‌های منعقده میان دولت و مردم از استحکام برخوردار باشد و تعهدات طرفین در ذیل این قرارداد‌ها نیز به اندک بهانه‌ای برهم نخورد. امروز تلاش ما آن است که بستر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی بهتر و بیشتر برای دولت فراهم باشد و این امر ضمانت اجرا نیز داشته باشد. امروز تمرکز ما آن است تا در فروش اموال مازاد دولتی و بهره‌گیری از این اموال و دارایی‌ها در مسیر توسعه کشور اقدامات مطلوب‌تری صورت گیرد. قوه قضائیه و زیرمجموعه‌های آن از جمله سازمان بازرسی کل کشور تلاش دارند با اقدامات عالمانه و مجدانه، هر جا زمینه و بستر بروز و ظهور فساد و تخلف به‌وجود آمد، بلافاصله ورود کنند و اقدامات پیشگیرانه لازم را به عمل آورند؛ همین اقدامات پیشگیرانه و ورود به‌موقع دستگاه قضایی و سازمان بازرسی مانع بروز و ظهور تخلفات و جرائمی شد که هر کدامشان می‌توانستند به تنهایی سبب وقوع فساد و ایجاد ده‌ها پرونده کیفری و ایجاد مشکل و دردسر برای دولت و مردم شوند. هنر ما باید این باشد که اصلاً فسادی به‌وجود نیاید و یا کمترین میزان فساد رخ دهد و آن مقدار کم فساد نیز با تدابیر و برخورد‌های بازدارنده‌ای که صورت می‌دهیم، تکرار نشوند؛ اگر چنانچه مرتب با مفاسد برخورد شود و حتی مجازات سنگین نیز در قبال آن‌ها لحاظ شود اما جلوی وقوع فساد گرفته نشود و دوباره فساد به‌وجود آید، کار انجام شده، کار موفقی نخواهد بود. یکی از گلایه‌هایی که می‌شد این بود که این‌همه مبارزه با فساد می‌شود چرا مجددا فساد ایجاد می‌گردد؟ لذا تاکید می‌شد با صرف کار قضایی نمی‌توان بازدارندگی ایجاد کرد؛ بر همین اساس، دستگاه قضایی با همکاری دولت و مجلس و دستگاه‌های نظارتی و سایر بخش‌های ذی‌ربط در راستای انسداد بستر‌ها و گلوگاه‌های فساد و ایجاد بازدارندگی در امر مقابله با فساد، در حال تلاش است.

او اقدام پارلمان اروپا در قبال سپاه پاسداران را نابخردانه و مغایر با قوانین بین‌المللی خواند:

سپاه یکی از مؤثرترین دستگاه‌ها در مقابله با تروریسم است و چنانچه اقدامات و مجاهدت‌های سپاه در اضمحلال گروه داعش نبود، امروز مردم اروپا امنیت نداشتند لذا اروپایی‌ها باید قدردان سپاه باشند. اقدامی که پارلمان اروپا در قبال سپاه انجام داد اگرچه یک شوی تبلیغاتی و رسانه‌ای است اما نباید در برابر این بدعت بی‌تفاوت بود و معاونت بین‌الملل قوه قضائیه و دادستان کل و وزارت خارجه و همه حقوقدانان دارای انصاف و وجدان، باید در مقابل این عمل غیرقانونی اتحادیه اروپا بایستند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان