اگر آمریکا هم آدم شود ما مانعی برای رابطه نداریم | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 20 آذر 1402 - 0:15

اگر آمریکا هم آدم شود ما مانعی برای رابطه نداریم

شماره: 21589
Aa Aa

او گفته کسانی که با دین و آیین شما بیگانه هستند در خیابان‌های شما جولان می‌دهند و شما در مواجهه با آن‌ها باید به دنبال امر به معروف باشید.

اینکه افراد جرأت نکنند امر به معروف کنند خطرناک است؛
اگر آمریکا هم آدم شود ما مانعی برای رابطه نداریم

سیدهاشم حسینی بوشهری، امام جمعه قم در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت:

تحرکات خوبی در حوزه سیاست خارجی رقم زده شده است، اصولگرا، اصلاح‌طلب و همه سیاسیون باید از آنچه برای شرایط امروز و امنیت کشور خوب است حمایت کنند.

به گزارش اسپادانا خبر، او افزود:

اکنون وقت تسویه حساب سیاسی نیست. اگر کار خوب است دیر و زودش مهم نیست و باید در کنار هم باشیم تا هدف ارتباط با همسایگان محقق شود. بنای ما آشتی با همسایگان است و ما فقط یک استثنا داریم که رژیم صهیونیستی است و اگر آمریکا هم آدم شود و به خواست ملت تن دهد همانطور که رهبر و امام فرمودند ما مانعی نداریم.

او گفت:

در سال ۱۴۰۱ شاهد جنگ ترکیبی بودیم و دشمن تا دندان مسلح آمد اما به فضل خدا، بصیرت مردم و هدایت رهبری، کانونی که دشمن طراحی کرده بود رو به افول رفت اما هنوز هم باید در صحنه بمانیم زیرا دشمن از این مرحله برای مرحله دیگر طراحی می‌کند.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه یادآور اضافه کرد:

والله والله والله حرمت ماه رمضان را حفظ کنید، روزه خواری در جامعه اسلامی نباید بدون دلیل صورت بگیرد و آن‌هایی هم که دلیلی دارند قبح شکنی نکنند. رستوران ها و مراکزی که غذا توزیع می‌کنند مراقب باشند قبح شکنی نکنند. باید با قبح شکنی در جامعه اسلامی برخورد کرد. مسافران در هرجایی هستند حریم ماه رمضان را حفظ کنند. رستوران‌ها و مراکزی که خوراکی و غذا توزیع می‌کنند باید مراعات حال جامعه اسلامی را بکنند، ما شهید داده‌ایم تا اسلام و آموزه‌هایش حفظ شود. امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه الهی فراموش شده است. باید برای دعوت به نیکی و بازداشتن از بدی‌ها چاره اندیشی کرد. در جامعه اسلامی نباید بی تفاوتی وجود داشته باشد. اینکه افراد جرأت نکنند امر به معروف کنند خطرناک است. این به خاطر سکوتی است که حاکم شده و اجازه جولان به دیگران می دهد. کسانی که با دین و آیین شما بیگانه هستند در خیابان‌های شما جولان می‌دهند و شما در مواجهه با آن‌ها باید به دنبال امر به معروف باشید، اکنون تا دیر نشده باید در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اقدام کنیم. حاکمیت دست جامعه اسلامی و مؤمنان است اما عده‌ای به متدینین و مؤمنان دهن‌کجی می‌کنند و اگر مؤمنان یک کلام حرف بزنند به آنان ناسزا می‌گویند، این بخاطر سکوتی است که دیگران دارند درحالی که اگر همه ساکت نباشیم و تذکر دهیم دیگر شاهد منکر نخواهیم بود و سعادتمند می‌شویم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان