عوامل مسمومیت دانش آموزان باید به اشد مجازات برسند | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 11 خرداد 1402 - 9:15

عوامل مسمومیت دانش آموزان باید به اشد مجازات برسند

شماره: 21477
Aa Aa

اگر کسانی به عنوان عوامل این جنایت شناسایی و محکوم شوند هیچ عفوی درمورد آنها نخواهد بود زیرا باید به اشد مجازات برسند تا مایه عبرت دیگران شود.

رهبر انقلاب اسلامی در حاشیه مراسم روز درختکاری؛
عوامل مسمومیت دانش آموزان باید به اشد مجازات برسند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی همزمان با روز درختکاری سه اصله نهال کاشتند.
به گزارش اسپادانا خبر، رهبر انقلاب پس از کاشت نهال‌ها در سخنانی درباره علت کاشت سه نهال به شعار امسالِ روز درختکاری با عنوان «هر ایرانی سه نهال» اشاره کردند و گفتند:

اگر بر اساس شعار انتخاب شده هر ایرانی سه نهال بکارد برنامه دولت برای کاشت یک میلیارد نهال از سال ۱۴۰۲ و در طول چهار سال محقق خواهد شد. 

حضرت آیت‌الله  خامنه‌ای به اهمیت موضوع نهال‌کاری در حفظ محیط زیست اشاره کردند و با تاکید بر اینکه با کمک مردم امکان تحقق کاشت یک میلیارد نهال وجود دارد افزودند:

توصیه متخصصان و کارشناسان این است که علاوه بر کاشت درخت‌های میوه‌دار باید درختان جنگلی و درختانی که چوب‌ آنها دارای اهمیت است نیز کاشته شوند زیرا تجارت چوب در اقتصاد کشور تاثیر بسزایی دارد. نتیجه اقتصاد تک محصولی وضعیت کنونی کشور است که در زمینه‌های ارزش پول ملی و تورم و گرانی دارای مشکلات است.

 

25

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش مسئولان برای حل مشکلات گفتند:

مسئولین باید از همه راه‌های ممکن اقتصادی استفاده کنند تا بتوانند برای حل مشکلات مردم به راه حل درستی برسند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تصریح به حفظ محیط زیست را یکی از امتیازات برجسته قانون اساسی کشور برشمردند و تاکید کردند:

هیچکس نباید این قانون را نقض کند.
رهبر انقلاب اسلامی به موضوع «مسمومیت دانش‌آموزان» نیز اشاره کردند و با تاکید بر اینکه مسئولان و دستگاه‌های اطلاعاتی و انتظامی باید با جدیت آن را دنبال کنند گفتند:

این موضوع یک جنایت بزرگ و غیرقابل اغماض است و اگر کسانی در این ماجرا دست داشته باشند باید عوامل و مسببین آن به اشد مجازات برسند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای این موضوع را جنایت درحقِ معصوم‌ترین عناصر جامعه یعنی کودکان و همچنین موجب ناامنی روانی جامعه و نگرانی خانواده‌ها دانستند و خاطرنشان کردند:

همه بدانند اگر کسانی به عنوان عوامل این جنایت شناسایی و محکوم شوند هیچ عفوی درمورد آنها نخواهد بود زیرا باید به اشد مجازات برسند تا مایه عبرت دیگران شود.

منبع| پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

 

  •  

 

تشکیل کارگروه بررسی اتفاقات اخیر در برخی مدارس با حضور دستگاه‌های امنیتی و وزارت بهداشت

به دستور رئیس جمهور اسلامی ایران کارگروه تحقیق، بررسی و ارزیابی وقایع مربوط به سلامت دانش‌آموزان تشکیل شده است.

 در این کارگروه علاوه بر دستگاه‌های امنیتی و انتظامی برای شناسایی عوامل احتمالی، وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آزمایشگاه‌های تخصصی منتخب کشور عضویت دارند و مأمور بررسی دقیق موضوع شده‌اند.
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان