نشست تاریخی رهبران دو کره پس از هفت دهه | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 25 تير 1403 - 9:46

نشست تاریخی رهبران دو کره پس از هفت دهه

شماره: 5163
Aa Aa

رهبران دو کره ممکن است بیانیه صلحی امضا کنند که جایگزین توافق پایان تخاصم در سال ۱۹۵۳ شود. از آنجا که دو کشور هنوز توافق صلح را امضا نکرده‌اند از نظر فنی هنوز در حالت جنگ هستند.

رهبر کره‌شمالی با پای پیاده از مرز دو کره گذشت؛
نشست تاریخی رهبران دو کره پس از هفت دهه

به گزارش اسپاداناخبر به نقل از سی‌ان‌ان، «کیم جونگ‌اون» رهبر کره‌شمالی با پای پیاده از مرز دو کره گذشت و با «مون جائه این» رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی دیدار کرد.

گزارش‌ها حاکی است کیم جونگ‌اون با گذشتن از منطقه غیر نظامی مرز دو کره وارد خاک کره‌جنوبی شد و طی مراسمی سنتی، با مون جائه این دیدار کرد.

رهبر کره‌شمالی پس از دیدار با همتایش از کره‌جنوبی در دفتر مهمانان در کره‌جنوبی، عبارت «تاریخ جدید از همین الان آغاز شد» را نوشت.

پس از برگزاری مراسم استقبال رسمی از کیم جونگ اون، نشست سران دو کره برگزارشد.
براین اساس، رهبر کره‌شمالی از آمادگی خود برای گفت‌وگوهای صادقانه درخصوص مسایل جاری بین دو کره خبر داده است.

طبق گفته رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی، این دیدار فقط روی توقف فعالیت‌های هسته‌ای و سیاست‌های مربوط به رسیدن به یک صلح پایدار متمرکز می‌شود.

گزارش‌هایی که قبل از شروع اجلاس منتشر شده، می‌گویند رهبران دو کره ممکن است بیانیه صلحی امضا کنند که جایگزین توافق پایان تخاصم در سال ۱۹۵۳ شود. از آنجا که دو کشور هنوز توافق صلح را امضا نکرده‌اند از نظر فنی هنوز در حالت جنگ هستند.

علاوه بر این ممکن است تفاهم‌نامه‌هایی در مورد عقب‌نشینی تدریجی نیروهای دو طرف از نوار مرزی دو کشور و راهکارهایی برای تداوم مذاکرات، بازرسی‌های هسته‌ای و لغو تحریم‌ها نیز امضا کنند.

به گفته تحلیل‌گران، این ملاقات که سومین دیدار بین رهبران دو کشور از زمان جنگ کره و اولین دیدار از سال ۲۰۰۷ تاکنون است بر مذاکرات آتی رهبر کره‌شمالی با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا نیز تاثیر فراوانی خواهد گذاشت.

قرار است طی هفته‌های آینده «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با رهبر کره‌شمالی دیدار کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان