رهبر کره شمالی برای نشست دوباره با ترامپ اعلام آمادگی کرد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 1 مرداد 1403 - 13:39

رهبر کره شمالی برای نشست دوباره با ترامپ اعلام آمادگی کرد

شماره: 6954
Aa Aa

کیم با موفق خواندن مذاکرات با آمریکا از ترامپ به خاطر تلاش، انجام سفری طولانی و آمدن به شهر هانوی برای دیدار با وی اظهار قدردانی کرده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی خبر داد؛
رهبر کره شمالی برای نشست دوباره با ترامپ اعلام آمادگی کرد

خبرگزاری رسمی کره شمالی نوشت: رهبر این کشور در جریان دیدار اخیرش با دونالد ترامپ برای داشتن نشست دیگری با وی اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از اسپوتنیک، خبرگزاری رسمی کره شمالی در گزارشی در مورد دیدار اخیر کیم جونگ اون رهبر این کشور با دونالد ترامپ در پایتخت ویتنام خاطر نشان کرد که کیم در این دیدار از ترامپ به خاطر تلاشهایش در جریان مذاکرات موفقی که داشته اند و همچنین به خاطر انجام سفری طولانی و آمدن به شهر هانوی برای دیدار با وی اظهار قدردانی کرده است.

این خبرگزاری همچنین در گزارش خود نوشت: رهبران دو کشور تاکید داشته اند که قدردان مذاکراتشان هستند و بر حصول پیشرفت چشمگیر در اجرای تعهدات مربوط به نشست اولشان در سنگاپور در خصوص خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره تاکید داشته اند.

در گزارش این خبرگزاری تصریح شد که دو رهبر مذاکراتی سازنده داشته اند و دورانی جدید در روابط آمریکا و کره شمالی شروع شده است.

این مطلب به موضوع تقابل موجود میان آمریکا و کره شمالی به سبب چند دهه خصومت میان آنها نیز اشاره داشته است. این رسانه نوشته که کیم جونگ اون و دونالد ترامپ نشستشان در شهر هانوی را به عنوان یک فرصت برای تعمیق اعتماد میان آنها ارج نهاده و در خصوص حفظ گفت‌وگو در مورد خلع سلاح هسته ای توافق کردند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان