رای بدوی پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش صادر شد | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 26 تير 1403 - 19:53

رای بدوی پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش صادر شد

شماره: 24634
Aa Aa

متهم ردیف اول به «قصاص نفس»، متهمان ردیف دوم و سوم به ۳۶ سال حبس، شلاق و دیه و  متهم ردیف چهارم به هشت سال حبس محکوم شده‌اند.

با اعلام رئیس کل دادگستری استان البرز؛
رای بدوی پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش صادر شد

 حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز با اعلام صدور حکم پرونده قتل مرحوم مهرجویی و همسر وی که مهرماه سال جاری رخ داد گفت:

با توجه به وجود ادله متقن و کافی علیه چهار متهم حاضر در صحنه قتل ضمن بازسازی صحنه جرم این متهمان به جرائم ارتکابی و نحوه وقوع قتل‌ها اقرار کردند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، فاضلی هریکندی با بیان اینکه دادسرای عمومی و انقلاب فردیس پس از تکمیل بازجویی‌ها و با اعلام ختم تحقیقات، مبادرت به صدور کیفرخواست چهار متهم این پرونده کرد گفت:

پس از ارجاع پرونده به شعبه اول دادگاه کیفری یک استان البرز و طی تشریفات قانونی، جلسات رسیدگی علنی در تاریخ‌های ۲۷ و ۲۸ دی ماه، در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در قالب سه جلسه با حضور وکلای متهمان و اولیای دم برگزار شد و نهایتا پس از اعلام ختم رسیدگی، رای پرونده صادر گردید.

رئیس کل دادگستری استان البرز اضافه کرد:

بر اساس کیفرخواست صادره برای چهار متهم پرونده مجازات قانونی متناسب صادر شده است و بدین ترتیب متهم ردیف اول به اتهام «قتل عمدی» مرحوم مهرجویی و مرحومه محمدی‌فر و بر اساس مطالبه قصاص از سوی اولیای دم به «قصاص نفس» محکوم شد.

وی افزود:

علاوه بر قصاص نفس، متهم ردیف اول در مورد سایر جرایم ارتکابی همزمان با قتل از قبیل «سرقت» به بیست سال حبس تعزیری، شلاق و دیه محکوم شد همچنین بابت جرایم قبل از ارتکاب قتل که ناظر بر یک هفته قبل از این اقدام است از جمله به اتهام «ورود به منزل به صورت غیرقانونی» و «تهدید با چاقو» مجموعا به هشت سال حبس تعزیری و شلاق محکوم شده است که البته طبق مقررات در مجازات‌های تعزیری، مجازات اشد قابل اجرا خواهد بود.

فاضلی هریکندی گفت:

در رای صادره متهمان ردیف دوم و سوم نیز به اتهام جرایمی نظیر «شروع به قتل» و «سرقت» مجموعا هر یک به ۳۶ سال حبس تعزیری، شلاق و دیه محکوم شده‌اند. در مورد متهم ردیف چهارم هم به جهت ارتکاب جرایمی نظیر «معاونت در شروع به قتل» و «سرقت» و با لحاظ نقش وی در جرایم ارتکابی دادگاه وی را مجموعا به هشت سال حبس تعزیری محکوم کرده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز با تاکید بر اینکه رای صادره به طرفین ابلاغ شده است تصریح کرد:

آرای صادر شده قطعی نبوده و در صورت فرجام‌خواهی، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد و در صورت تایید رای و قطعیت آن اجرا خواهد شد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان